KASKI
KASK SMITH WILDER JR MIPS PINK
SMITH
E007512CF

 • sztuk:

  cena: 279.00 pln

  stara cena: 319.00 pln

Id produktu: 2759

KASK SMITH WILDER JR MIPS PINK

Gdy Twój młody rowerzysta poświęca się szutrowi, potrzebujesz sprzętu, który dotrzyma mu kroku. Kask Smith Wilder Jr. do jazdy na rowerze górskim łączy zwiększoną ochronę przed uderzeniami pod kątem MIPS® z lekką, wentylowaną konstrukcją, taką samą jak nasze kaski dla dorosłych. 21 stałych otworów wentylacyjnych zapewnia przepływ powietrza, gdy dzieci bombardują swoje ulubione szlaki. Nasz system regulacji VaporFit™ umożliwia dopasowanie kasku do głowy za pomocą pokrętła, dzięki czemu można go za każdym razem idealnie dopasować. Wbudowany daszek chroni przed odblaskami, a zintegrowany schowek na okulary przeciwsłoneczne umożliwia dzieciom przechowywanie okularów tak jak mama czy tata.
 

Szczegóły produktu
Ochrona

 • Lekka konstrukcja in-mold
 • System MIPS® Brain Protection System redukuje siły obrotowe powstałe w wyniku uderzeń w głowę pod kątem

Dopasowanie / Integracja

 • System regulacji VaporFit™ oferuje 270-stopniową regulację dopasowania za pomocą pokrętła
 • Zaprojektowany z myślą o doskonałej integracji z okularami i goglami Smitha, co zapewnia maksymalny komfort, wentylację i wygodę przechowywania
 •  System wentylacji AirEvac™ zintegrowany z goglami i okularami Smitha zapewnia soczewki wolne od mgły.

Cechy

 • 20 stałych otworów wentylacyjnych zapewniających stały przepływ powietrza
 • Zintegrowany daszek
 • Wygodna wyściółka
 • Lekka, jednowarstwowa taśma o niskiej gęstości
 • Waga: (rozmiar XS, MIPS®):10oz / 270g

MIPS

 • JAK TO DZIAŁA

System ochrony mózgu MIPS ® (BPS) został zaprojektowany w celu zwiększenia ochrony przed ruchem obrotowym przenoszonym do mózgu. Ruch obrotowy wpływa na mózg i zwiększa ryzyko drobnych i ciężkich urazów. Po zaimplementowaniu w kasku MIPS ® BPS może zredukować ruch obrotowy poprzez przekierowanie energii i sił.

Rdzeń MIPS ® BPS to warstwa o niskim współczynniku tarcia, która umożliwia ruch głowy o 10-15 mm względem kasku we wszystkich kierunkach, zmniejszając ruch obrotowy. MIPS ® BPS sprawia, że ​​Twój kask jest bezpieczniejszy i zapewnia dodatkową ochronę.

 • NAPIĘCIE W MÓZGU

Ruch obrotowy spowodowany uderzeniem pod kątem może powodować obciążenie mózgu, które może prowadzić do rozdarcia tkanki mózgowej. Ilustracja opiera się na danych zebranych za pomocą czujników umieszczonych w głowach manekinów do testów zderzeniowych. Głowa manekina w kasku została poddana uderzeniu pod kątem na stanowisku testowym w laboratorium MIPS ® w Szwecji.

Ilustracja przedstawia obciążenie mózgu spowodowane uderzeniem pod kątem, gdy głowa manekina nosi ten sam kask – z MIPS ® BPS i bez .

 • TESTOWANIE W OPARCIU O RZECZYWISTOŚĆ

Statystyki pokazują, że wiele urazów mózgu występuje z powodu ukośnych uderzeń w głowę. Jednak w standardowych testach kask jest upuszczany pionowo na płaską powierzchnię, co nie powoduje uderzenia pod kątem. Wyniki te są pomocne w pomiarze precyzyjnych uderzeń pionowych, ale gorsze w przypadku pomiaru bardziej realistycznego scenariusza uderzenia pod kątem.

Stanowisko testowe MIPS ® zostało opracowane do testowania uderzeń pod kątem, aby symulować upadek podczas wypadku.

Zapytaj o ten produkt

Może Cię zainteresować

KASK SMITH WILDER JR MIPS BLACK

279.00 pln
stara cena: 319.00 pln

KASK SMITH WILDER JR MIPS ELECTRIC BLUE

279.00 pln
stara cena: 319.00 pln

KASK SMITH ZIP JR MIPS BLACK

279.00 pln
stara cena: 319.00 pln

KASK SMITH ZIP JR MIPS HIGH VIZ YELLOW

249.00 pln
stara cena: 319.00 pln

KASK SMITH ZIP JR MIPS LAVA

249.00 pln
stara cena: 319.00 pln

KASK SMITH ZIP JR MIPS SNORKEL

249.00 pln
stara cena: 319.00 pln